14 Oca 2012

Kurtuluş Son Durak
Dün(12/01/2012) akşam sinemaya gitmek için organizasyon yapmış kuzenim. Övüyor da övüyor filmi “işte çok seviceksiniz benin ikinci gidişim çok gülücez” falan fıstık. Giderken epey bi tereddüt yaşıyordum “kadın şiddeti ile ilgili olan bir film nasıl komik olabilir” diye. 

Olabiliyormuş... nefessiz kalana kadar güldüm.

Hayatın ta kendisi “kadın şiddeti”. Her gün haberlerde kocası, dostu tarafından hunharca öldürülen, öldürülmese bile işkence gören kadınların hayatlarını izliyoruz ya da duyuyoruz.
Oturduğumuz yerde “vah vah” demekten acıyan gözlerle bakmaktan başka bir şey gelmiyor elimizden.

İşte bu filmde susmamanın boyun eğmemenin “trajikomik” hikayesini anlatıyor bize. Hayatın gerçeğini tokat gibi yüzümüze vurması yetmiyormuş gibi deyim yerindeyse ağlanacak halimize kanırta kanırta güldürüyor bizi. İnanmicaksınız sinema salonu da tıklım tıkıştı. Kadınlı erkekli bir sürü insan gelmişti izlemeye. Ha bu Gnçtrkcll’nin “Pazartesi Perşembe 1 alana 1 bedava” kampayası da sağolsun ama yine de kalabalıktı :)

Son zamanlarda bunaldıysanız ve bir değişiklik arıyorsanız garanti veriyorum gidebilirsiniz. İster kocanızı alın (ki çok etkili oluyor benim herif bi ara yusmik oldu benden :P) ister kız kıza gidin, ister sevgilinizle ama gidin. Söz veriyorum içiniz şişmicek şiddetle tavsiye ediyorum.


Puanım 10/10 :)                                                                          Gıdıdan Baçik :D 
1 yorum:

Tasarım:Sawako Kuronuma